Loading…

Në Shqipëri lindë fëmija i parë afgan, është e mrekullueshme se si do e quajnë

  • 30/09/2021 | 18:32

Në Shqipëri lindë fëmija i parë afgan, është e mrekullueshme se si do e quajnë

Në Shqipëri ka ardhur në jetë fëmija i parë afgan, i cili është quajtur Albi, e për këtë  Për ardhjen në jetë të fëmijës afganë në Lezhë ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama, përcjellë Gazeta Metro.


Në një postim në Facebook kryeministri, Edi Rama, ka shkruar se ardhja e tij është një mesazh domethënës i vazhdimësisë së jetës në kohë të vështira.

“Fëmija i parë afgan, i lindur në Shqipëri quhet Albi. Ardhja e tij në jetë pasi prindërit ndoqën lirinë nga toka e tyre drejt Shqipërisë, është një mesazh domethënës i vazhdimësisë së jetës edhe në kohë të vështira”, shkruan Rama./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë