Loading…

Në Skenderaj ende nuk janë procesuar 100% e vendvotimeve

  • 20/10/2021 | 20:11

Në Skenderaj ende nuk janë procesuar 100% e vendvotimeve

Në Skenderaj ende nuk janë procesuar 100% të vendvotimeve. Nga 74 sa janë gjithsej, në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë procesuar vetëm 74 vendvotime, shkruan Gazeta Metro.

Me 17 tetor ditën e diel në Kosovë janë mbajtur zgjedhjet lokale.

Fitues të këtyre zgjedhjeve në Skenderaj, doli Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me kandidatin Fadil Nura. Kjo parti arriti të marrë 57,99% të votave apo 12 mijë e 586 vota.

I dyti u rendit Bekim Jashari me 40,64%, apo 8 mijë e 821 vota.

Mirëpo që nga data 17 tetor, në faqen zyrtare të KQZ’së ende nuk janë procesuar 100% të vendvotimeve.

Më poshtë keni rezultatet e Skenderajt. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë