Loading…

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 54 pacientë me koronavirus, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

  • 13/07/2020 | 08:29

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 54 pacientë me koronavirus, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka njoftuar se janë duke u trajtuar 54 pacientë me COVID-19.


Sipas njoftimit nga këta pacientë 15 janë në Oksigjenoterapi, një është transferuar në QKUK, dhe një është në gjendje të rëndë ndërsa pacientët e tjerë janë në gjendje më stabile.

Përndryshe gjatë vikendit që sapo kaluam 548 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë̈ në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

“Nga këta 47 pacientë janë̈ shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. Gjatë këtij vikendi në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë̈ kryer 210 operacione.

13 lindje kanë qenë gjatë këtij vikende,9 lindje kanë qenë normale dhe 4 me prerje cezariane. Kanë lindur 14 foshnje, 6 të gjinisë mashkullore dhe 8 të gjinisë femërore, ngase një lindje ka qenë binjake. .

410 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,009 analiza”, thuhet në njoftim.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë