Loading…

Në trenin serb edhe krimineli i organizatës djathtiste ‘1389’ (Foto)

  • 14/01/2017 | 15:12

Në trenin serb edhe krimineli i organizatës djathtiste ‘1389’ (Foto)

Në trenin që u nis nga Beogradi në Mitrovicë, ishte edhe zëdhënësi i lëvizjes djathtiste Mouse Vacic, që fliste me gazetarët duke ju treguar kartat e biznesit me logon e Zyrës së Qeverisë së Kosovës, përcjellë gazetametro.net.

Vacić u tha gazetarëve se katër herë ka shkuar në Kosovë, por asnjëherë ata nuk e kanë lejuar të hyjë. Mouse Vacić, zëdhënës i lëvizjes djathtiste “1389”, i dënuar për krime të ndryshme, dy muaj më parë, ka qenë i punësuar në Zyrën për Kosovë dhe Metohi, është konfirmuar jozyrtarisht “Blic”.

mzqktkqturbxy9lzjvlmmuxnzu0nmy3njaxzgjkogexywm4n2m5yju1ns5qcgvnk5uczqmuamldlqlnadyawsovb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xzdc0y2i0mtcwntk1mdqznjyyownhymq2mdzmntbmni5wbmchwga

Drejtori i Zyrës për Kosovën e Metohinë Marko Gjuriq i ka quajtur si “trillime dhe shpifje” që Milos Vacić, zëdhënës i lëvizjes djathtiste “1389” në media është referuar si këshilltari i tij, dhe beson se këto shpifje të drejtuara kundër tij, bëhen, siç thotë ai, ” nuk kanë me çfarë të tallen me mua.

i2gktkqturbxy81ogyzmtu4njqzmgy3ndg1nwe4ytk1mtjlndyzmmy4mi5qcgvnk5uczqmuamldlqlnadyawsovb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xzdc0y2i0mtcwntk1mdqznjyyownhymq2mdzmntbmni5wbmchwga

” Kryeministri Aleksandar Vucic nuk mund të komentojë mbi “rastin e Milos Vacić ‘’”, as të komentojë mbi drejtorin Marko Gjuriq, duke thënë se ai nuk e di se çfarë ka thënë Gjuriq, e as atë që është./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë