Loading…

Në veturën e mediumit serb në Beograd: Liri për Haradinajn (Foto)

  • 13/01/2017 | 22:05

Në veturën e mediumit serb në Beograd: Liri për Haradinajn (Foto)

Në ditën kur Gjykata franceze kishte vendosur ta lironte me kusht ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, persona të panjohur kanë shkruar në makinën e mediumit serb ‘Informer’ mesazhe në përkrahje të lirimit të tij.


Vet mediumi në fjalë ka raportuar për, siç e kanë quajtuar ata, ‘provokim të rëndë’.

Përveç përkrahjes për lirimin e Haradinajt, në makinë shkruhej edhe emri i presidentit Thaçi. Në fotografinë e publikuar nga mediumi serb, shihen mesazhet ‘Liri për Haradinajn’ dhe ‘Hashim Thaçi’.

125847_informer_f

Gjithashtu, mediumi në fjalë bën të ditur se për këtë gjest ka informuar edhe organet e rendit, për siç thonë ata, ‘hetimin e këtij provokimi të qartë e skandaloz dhe për t’i sjellë përgjegjësit para drejtësisë’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë