Loading…

Në zonën 40, voziti 137 kilometra në orë, dënohet me 300 euro dhe i pezullohet leja e vozitjes

  • 27/11/2022 | 22:22

Në zonën 40, voziti 137 kilometra në orë, dënohet me 300 euro dhe i pezullohet leja e vozitjes

Policia e Kosovës ka njoftuar se ia ka pezulluar lejen një shoferi për tre muaj dhe e ka gjobitur me 300 euro, pasi mbrëmë në magjistralen Ferizaj – Gjilan ai ishte kapur duke vozitur veturën me shpejtësi 137 kilometra në orë në një zonë ku shpejtësia e lejuar është 40 kilometra në orë.


Shoferi është në ora 23:50 mbrëmë në fshatin Bibaj. Shoferi E.A. 28-vjeçar ka pranuar kundërvajtjen e shkaktuar.

“Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet E.A (M/K) i moshës 28 vjeçar i shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 300 euro, 3 pikë negative dhe tre (3) muaj masë mbrojtëse ( heqje e patentë shoferit). Ai në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar. Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes. Veprimet e tilla rrezikojnë direkt jetën tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë