Loading…

Nedim Bajrami lëshoi ‘predhën’ ndaj Milan, goli i tij ishte i jashtëzakonshëm

  • 01/10/2022 | 23:01

Nedim Bajrami lëshoi ‘predhën’ ndaj Milan, goli i tij ishte i jashtëzakonshëm

Mesfushori i Shqipërisë, Nedim Bajrami sonte shënoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë kundër Milan në minutën e 92’të, transmeton Gazeta Metro.


Goli i shënuar nga Bajrami u mendua se do të ishte vendimtar për skuadrën e Empolit për të arritur një pikë ndaj kampionëve në fuqi të Italisë pasi barazoi rezultatin në 1-1.


Por, pa e shijuar mirë gëzimin e golit dy gola të shpejtë për të siguruar fitoren e pestë këtë sezon në Serie A për skuadrën e Stefano Piolit i shënuan, Fode Ballo-Toure dhe Rafael Leao.

Milan me këto tre pikë të reja arrin në kuotën e 17 pikëve dhe gjendet në pozitën e tretë në tabelë. Ndërkaq, Empoli mbetet në vendin e 14’të me shtatë pikë të grumbulluara. /gazetametro.net

Minutat e fundit dhuruan spektakël, Milan fiton me vështirësi ndaj Empolit

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë