Loading…

Nën kërcënimin e raketave, miqësorja mes Juventusit dhe Atleticos mund të anulohet

  • 06/08/2022 | 12:14

Nën kërcënimin e raketave, miqësorja mes Juventusit dhe Atleticos mund të anulohet

Miqësorja e fundit para-sezonale mes Juventusit dhe Atletico Madridit raportohet se rrezikon të anulohet për arsye sigurie.


Mundo Deportivo detajon se si raportet nga Ministria Palestineze e Sigurisë tregojnë se një seri raketash të lëshuara nga ushtria izraelite la të paktën tetë persona të vdekur dhe 44 të plagosur.

Raketa të tjera raportohet se goditën vendndodhje në veri dhe jug të Rripit të Gazës.

Për shkak të situatës, tani ekziston një mundësi serioze që miqësorja e ardhshme mes Juventusit dhe Atletico Madridit, e planifikuar për nesër, të anulohet.

Të dy klubet janë në pritje të lajmeve pasi pritet të nisen për në Izrael gjatë ditës së sotme.

Roma udhëtoi për në Izrael javën e kaluar për t’u përballur me Tottenhamin e Antonio Contes në një miqësore parasezonale në stadiumin “Sammy Ofer” në Haifa, Izrael. Giallorossët fituan 1-0.

Ndeshja e parë e Juventusit në sezonin e Serie A është kundër Sassuolos më 15 gusht, ndërsa sezoni i Atletico Madridit fillon kundër Getafes në të njëjtën ditë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë