Loading…

Nën masat anti-covid, Kurti mbledh ministrat në Prevallë

  • 06/04/2021 | 11:52

Nën masat anti-covid, Kurti mbledh ministrat në Prevallë

Kryeministri Albin Kurti do ta mbledh kabinetin qeveritar në një punëtori ku do ta finalizojë Programin Qeverisës dhe Planin e Veprimit.


Në një përgjigje për Klan Kosova nga kabineti i shefit të ekzekutivit thuhet se kjo punëtori do të jetë e ngashme sikurse ajo e organizuar nga Qeveria Kurti I.

“Kabineti Qeveritar, secili anëtarë i tij, sipas përgjegjësive që kanë, është duke hartuar prioritet sektoriale dhe politikat që i përgjigjen atyre prioriteteve. Tanimë që u zgjodh edhe Presidentja e vendit, znj. Osmani, së shpejti, këtë javë apo javën tjetër, do të organizojmë një punëtori me kabinetin qeveritar, ngjashëm sikurse gjatë Qeverisë Kurti I, në të cilën do të finalizohet Programi Qeverisës dhe Plani i Veprimi”, thuhet në përgjigje.

Një takim i ngashëm ishte mbajtur më 29 shkurt të vitit 2020 në Prevallë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë