Loading…

Nën tingujt e saksofonit, i jepet lamtumira e fundit aktores së madhe, Leze Qena

  • 26/03/2020 | 20:52

Nën tingujt e saksofonit, i jepet lamtumira e fundit aktores së madhe, Leze Qena

Nën tingujt e saksofonit, për rreth 30 minuta para Teatrit Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i një artisteje të madhe.


Qytetarë, miq e dashamirë, po bënin homazhe në nderim të aktores Leze Qena, e cila ndërroi jetë një ditë më parë.

Atyre iu bashkëngjit edhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti. Ani se vdiq në kohë pandemie, kontributi i saj nuk mbeti pa u nderuar.

Leze Qena, bashkëshortja e Xhevat Qenës ndërroi jetë e u bashkua në botën tjetër me të, gati një muaj pasi mbushi 85 vjet.

Ajo u varros sot në varrezat e Arbërisë në Prishtinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë