Loading…

Nëna më e re që lindi më 2017 është vetëm 14 vjeçe

  • 03/01/2017 | 11:00

Nëna më e re që lindi më 2017 është vetëm 14 vjeçe

Nëna më e re në Maqedoni në vitin 2017 është nga Kavadari. Ajo dje solli në botë një djalë të shëndetshëm.

Komuna e Kavadarit tha se fëmija i parë që ka lindur është mashkull. Bëhet fjalë për lindje me prerje cezariane, me ç’rast në botë u sollë një djalë i shëndetshëm.

Gjatë ditës së djeshme në spitalin e përgjithshëm në Kavadar kanë lindur pesë foshnja. Dy foshnja kanë lindur me prerje cezariane dhe tri në mënyrë spontane.

Doktori Branko Popov, shefi i repartit të gjinekologjisë, tha se nëna më e re nga ato që kanë lindur dje dhe në mënyrë spontane, është vetëm 14-vjeçare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë