Loading…

Nenad Rashiq emërohet ministër për Komunitete dhe Kthim

  • 01/12/2022 | 10:17

Nenad Rashiq emërohet ministër për Komunitete dhe Kthim

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq, është emëruar sot Ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës,  këshu mëson mediumi “medijacentar.info”.


Vendimi për emërim është nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Alibin Kurti.

Posti i ministrit për Komunitete dhe Kthim ka qenë vakant për gati një muaj, pasi ish-ministri Goran Rakiq dha dorëheqjen, shkruan Periskopi.

Rashiq edhe më parë ishte ministër në qeverinë e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë