Loading…

Nënat angleze zemërohen keq, zvarritën eko-fanatikët që bllokuan rrugët

  • 13/10/2021 | 13:54

Nënat angleze zemërohen keq, zvarritën eko-fanatikët që bllokuan rrugët

Udhëtarët britanik janë tërbuar keq me aktivistët e organizatës për mbrojtjen e ambientit që bllokuan autostradën M25 për të 13 ditë rresht si protestë. Gruaja angleze i tërhoqi zvarrë protestuesit nga rruga pasi nuk po mund ta dërgonte djalin 11 vjeç në shkollë, transmeton Gazeta Metro.


Aktivistët e grupit Insulate Britain u tërhoqën zvarrë nga udhëtarët, një nënë fort e zemëruar me këta ambientalistë ju bashkëngjit atyre, dhe i larguan nga rruga.

“Ju q**sha, ju po talleni me ne. Djali im është 11 vjeç nuk po më lini ta dërgoj në shkollë” çirrej anglezja.

Policia e Essex në Angli ka arrestuar 35 persona në dy pika ku ishte bllokuar autostrada. Protesta e tyre nisi rreth orës 08:00 dhe rrugët u hapën në orën 11:20./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë