Loading…

Nënkryetari i LDK-së: Kur u arrestova nga policia serbe, qëndrova 72 orë me thes në kokë

  • 28/03/2018 | 18:33

Nënkryetari i LDK-së: Kur u arrestova nga policia serbe, qëndrova 72 orë me thes në kokë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar arrestimin nga Policia e Kosovës që i ka bërë të hënën drejtorit të ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq.


Haziri duke komentuar këtë rast ai ka kujtuar kur ishte arrestuar nga policia serbe, duke thënë se ia kishin futur kokën në thes të zi për 72 orë në prezencë të vajzës së tij.

“Kur jam arrestuar në vitet e ’90-a, policia e Serbisë ma kanë fut thesin e zi në kokë për 72 ore, madje në prezencë të vajzës sime. Çdo i burgosur politik që e ka përjetuar këtë mënyre të arrestimit, nuk e pëlqen. Ne nuk kemi nevojë për arrestime të tilla sepse na kushton në arenën ndërkombëtare dhe nuk na bëjnë nderë”, ka thënë Haziri në RTK.

Gjuriq u dëbua nga Kosova të hënën për shkak se ishte futur në territorin e Kosovës pa leje, ku gjithashtu kishte dhënë deklarata nxitëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë