Loading…

Nëse del humbës në balotazh a do kthehet në postin e ministrit: Flet Vitia

  • 29/10/2021 | 20:57

Nëse del humbës në balotazh a do kthehet në postin e ministrit: Flet Vitia

Kandidati për kryetar komunë të Prishtinës Arben Vitia nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,  e bëri të qartë se nuk do të rikthehet në krye të Ministrisë së Shëndetësisë, pavarësisht rezultatit të 14 nëntorit.


Këtë e bëri me dije për herë të parë në emisionin Rubikon me Adriatik Kelmendin, në mbrëmjen e së enjtes.

Derisa këtë përgjigje e dha vetëm pas 28 dite prej largimit të tij nga i pari i shëndetësisë.

Aktualisht Ministria e Shëndetësisë  udhëhiqet me ushtruesen e detyrës, ministren Dafina Gexha, të cilës Vitia ia dorëzoi detyrën me një tetor të këtij viti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë