Loading…
Nëse dëshironi të humbni peshë, më pak mish
  • 12/07/2018 | 21:37

Nëse dëshironi të humbni peshë, më pak mish

Sipas një studimi të ri, vegjetarianët humbin peshë dy herë më shpejtë se sa njerëzit që hanë mish.


Ky studim thotë se mënyra më e shpejtë për ata që mbajnë dietë që të humbin në peshë, është duke hequr dorë nga konsumimi i mishit, transmeton Klan Kosova.

Sipas shkencëtarëve, ata që nuk hanë mish humbin mbi 1 kilogram në muaj me dietën e tyre, ndërsa ata që hanë mish, nuk arrijnë që të humbin as një kilogram të plotë nga dieta e tyre.

Dallimi i madh në mes këtyre dy kategorive të njerëzve, vërehet nëse mishi nuk konsumohet që në muajin e parë të dietës. Ju mund të humbni më shumë kilogramë dhe më shpejt nëse nga dieta juaj e eliminoni mishin.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë