Loading…

Nëse e shtoni këtë përbërës në hajvar, do të keni një delikatesë të vërtetë

  • 08/12/2021 | 17:01

Nëse e shtoni këtë përbërës në hajvar, do të keni një delikatesë të vërtetë

Për dashamirët e ushqimit të pazier, ne gjithashtu kemi një sugjerim se si të bëjmë hajvar nga specat e freskët.


Patëllxhan gjithashtu mund t’i shtohet ajvarit, por përbërësi sekret më pikant është pa dyshim – rrika!

Ne ju sugjerojmë që ta provoni patjetër, sepse nuk keni pse ta ndryshoni recetën tuaj bazë, por thjesht shtojeni në disa kavanoza, ndërsa pjesën tjetër bëjeni siç e bëni zakonisht, transmeton Telegrafi.

Pra, piqni dhe qëroni specat si zakonisht, copëtojini ose bluajini, sipas dëshirës, pastaj fërgoni në pllakë shporeti ose piqini me kujdes në furrë, duke i përzier dhe shtuar vaj.

Përafërsisht rreth gjysmës së procesit shtoni kripë.

Vetëm në fund, kur është koha për t’i hedhur uthull, grijeni një sasi të vogël rrike (të themi, në 3 kg speca, duhen rreth 300 g rrikë) dhe përzieni atë në ajvar.

Derdhni të nxehtë në kavanoza të sterilizuar të nxehtë dhe mbyllni me kapakë sterilë, pastaj lërini të në vend të ngrohtë për 24 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë