Loading…

Nëse i dashuri i juaj ka këto sjellje dhe veprime, hiqni dorë nga ai

  • 14/02/2020 | 11:17

Nëse i dashuri i juaj ka këto sjellje dhe veprime, hiqni dorë nga ai

Jo më kot thuhet se dashuria është e verbër. Shpesh falim dhe anashkalojmë detaje që dikur mendonim se nuk do t’i toleronim kurrë.

Më poshtë do të ndalemi në disa çështje specifike që janë tepër problematike në një marrëdhënie në çift. Nëse ndjeni se mes jush nuk gjendet forca/dëshira për t’i ndryshuar, e mira është të hiqni dorë:

Egoist në shtrat

Nëse çdo herë tregohet egoist në shtrat dhe bën gjithçka përveçse asaj që ju doni ose abuzon me ju duke bërë gjëra që jo vetëm s’ju pëlqejnë por dhe ju lëndojnë, jepini duart. Nuk ju duhet një fëmijë i papjekur në jetë.

Ju kufizon nga shoqëria dhe familja

Në rast se gjatë gjithë kohës të përmend gjëra që s’i pëlqejnë te shoqet e tua dhe përpiqet me çdo kusht t’ju distancojë prej tyre, kjo nuk është një shenjë e mirë. Kurrsesi nuk duhet ta lejoni t’ju ndajë nga miqtë apo të ndikojë në marrëdhëniet personale.

Do të dijë me detaje rreth privatësinë tuaj

As mos t’ju shkojë ndër mend të pranoni gjithçka ai ju thotë vetëm se pas kërkesës vjen fjala “E bëj se të dua”. Harrojeni! Në fund të ditës, secili ka jetën e tij dhe disa gjëra janë thjesht dhe vetëm të tuat, shkruan anabelmagazine.

Fjalët e tij ju bëjnë të ndiheni keq

Një lidhje e mirë është ajo që të shton vetëbesimin, nxjerr më të mirën prej teje dhe sigurisht të bën më shumë për të qeshur. Por nëse ajo që quajmë “gjysma tjetër” nuk ka aspak takt dhe kritikat kanë arritur kulmin, çfarë po prisni akoma? I bëni vetes nder dhe largoni nga vetja një stres të madh, para se t’ju irritojë edhe më shumë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë