Loading…

Nëse i hidhni vaj ulliri domateve, shikoni se çfarë ndodh me trupin tuaj

  • 12/08/2022 | 09:13

Nëse i hidhni vaj ulliri domateve, shikoni se çfarë ndodh me trupin tuaj

Shumë prej nesh kur hamë domate, zakonisht shtojmë vaj ulliri , por shikoni se çfarë ndodh me trupin tonë kur i hamë ato.


Një studim i vitit 2000 i botuar në revistën shkencore Free Radical Biology and Medicine tregoi se vaji i ullirit rrit aktivitetin antioksidues të likopenit në domate.

Fakti që kombinimi i të dyve krijon superushqimin perfekt dhe një aleat dhe mik të rëndësishëm të shëndetit tonë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë