Loading…

‘Nëse nuk do të shënoja Conte do të më vriste’: Sessegnon flet pas golit të tij kundër Southampton

  • 07/08/2022 | 08:18

‘Nëse nuk do të shënoja Conte do të më vriste’: Sessegnon flet pas golit të tij kundër Southampton

Lojtarët e Tottenhamit e nisën siç është më së miri edicionin e ri në Ligën Premier, duke fituar 4-1 ndaj Southampton.


Edhe pse ishin duke humbur pas një gol të bukur të James Ward-Prowse, Tottenham u kthye dhe shënoi katër herë me Ryan Sessegnon, Eric Dier, Dejan Kulusevski dhe një autogol i Salisu.

Sessegnon që shënoi golin e barazimi thotë se nëse nuk do të kishte arritur ta kthente në gol harkimin e Kulusevskit, trajneri Antonio Conte do ta kishte vrarë.

“Nëse nuk do të kisha shënuar, mendoj se ai (Antonio Conte) do të më kishte vrarë të jem i sinqertë!”.

“Kishte një moment disa minuta më parë kur Dejan Kulusevski harkoi dhe unë mbërrita shumë vonë dhe e dija se nuk mund të mbërrija sërish shumë vonë”, deklaroi anësori.

Sessegnon e ka lavdëruar shumë Ivan Perisicin për ndihmën që i ka dhënë prej ardhjes së tij te Tottenham edhe pse luan në pozitën e njëjtë. /Telegrafi/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë