Loading…

Nëse Pique nuk pranon ulje të pagës, Barça nuk mund t’i regjistrojë lojtarët e blerë

  • 05/08/2022 | 09:10

Nëse Pique nuk pranon ulje të pagës, Barça nuk mund t’i regjistrojë lojtarët e blerë

Barcelona, përkundër një merkatoje të mirë, është duke hasur në probleme serioze.


Është çështja e regjistrimit të lojtarëve ajo që po i preokupon tej mase katalunasit, të cilët rrezikojnë jo pak në rast se nuk ndërmerret ndonjë hap konkret për tejkalimin e kësaj situate.

Që lojtarë si Lewandowski, Kounde, Raphinha, Kessie e Christiensen të mund të regjistrohen duhet që të bëhet ulje e rrogave.

Është pikërisht Gerrard Pique të cilit i është kërkuar diçka e tillë, por që ka refuzuar.

Tentativat për ta bindur atë janë duke vazhduar akoma, derisa të arrihet një marrëveshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë