Loading…

Nesër asfaltohet rruga “Muharrem Fejza”, kërkohet të mos parkohen veturat në dy ditët e ardhshme

  • 11/10/2021 | 11:35

Nesër asfaltohet rruga “Muharrem Fejza”, kërkohet të mos parkohen veturat në dy ditët e ardhshme

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nesër dhe pasnesër do të asfaltohet rruga ‘Muharrem Fejza’.


Tutje nga Komuna e Prishtinës është bërë apel tek qytetarët që të mos parkojnë veturat, ose ata që kanë të parkuar veturat në atë rrugë t’i largojnë.

“Nesër me datë 12.10. 2021 si dhe pasnesër me datë 13.10.2021, do të asfaltohet rruga “Muharrem Fejza”, prandaj bëjmë apel për qytetarët që të mos parkojnë veturat, ose ata që kanë të parkuar veturat në atë rrugë të i largojnë. Kërkojmë mirëkuptim nga qytetarët për këtë kërkesë. Ju lusim të publikoni si njoftim për qytetarët”, thuhet në njoftim.

Duhet përkujtuar që banorët e kësaj ane tash e disa muaj po përballen me probelme të shumta të cilat janë shfaqur si pasojë e mos-asfaltimit me kohë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë