Loading…

Nesër finalja historike për Cityn: Ndeshja për trofeun e Ligës së Kampionëve kundër Interit, vendimtare për tripletën

  • 09/06/2023 | 11:14

Nesër finalja historike për Cityn: Ndeshja për trofeun e Ligës së Kampionëve kundër Interit, vendimtare për tripletën

Manchester City do të përballet me Interin në finalen e Ligës së Kampionëve, pasi synon të fitojë titullin e parë në histori dhe të kompletojë një trefishtë historik, shkruan Gazeta Metro.


Ndeshja do të zhvillohet këtë të shtunë, më 10 qershor, me fillim në orën 20:00. Ndeshja do të zhvillohet në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll, i cili më parë priti finalen e Ligës së Kampionëve në 2005.

Ky do të jetë takimi i parë konkurrues mes Manchester Cityt dhe Interit. Të dyja skuadrat arritën në finale duke mposhtur kundërshtarët e tyre në gjysmëfinale. Manchester City mundi Real Madridin me rezultat të përgjithshëm 5-1, ndërsa Interi fitoi 3-0 kundër Milanit.

Kapaciteti i stadiumit në Stamboll ka një kapacitet prej 72 mijë ulëseve dhe duket se do të jetë një atmosferë e jashtëzakonshme brenda dhe jashtë stadiumit.

Sipas statistikave, finalja e Ligës së Kampionëve tenton të tërheqë nga 380 milionë deri në 400 milionë shikues./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë