Loading…

Nesër luan Galatasaray, gazetat turke tregojnë nëse Rashica do të luajë nga fillimi

  • 22/10/2022 | 19:10

Nesër luan Galatasaray, gazetat turke tregojnë nëse Rashica do të luajë nga fillimi

Galatasaray nesër do të takohet në kuadër të xhiros së 11’të në Superligën e Turqisë me Alanyaspor me fillim nga ora 19:00, transmeton Gazeta Metro.


Siç raportojnë mediumet turke, konkretisht Sabah anësori i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica do të luajë nga minuta e parë.

26-vjeçari arriti të shënoi dy gola të mërkurën në ndeshjen e Kupës kundër Kastamonuspor, skuadër kjo e cila militon në ligën e tretë të Turqisë.

Ky ballafaqim ishte gjithashtu ndeshja e parë kur Rashica luajti nga minuta e parë që nga transferimi i tij këtë verë.

Në anën tjetër, ish-anësori i Norwich City ka lënë gjurmë edhe në elitën e futbollit turk, ku në ndeshjen përballë Kayserispor pasi u inkuadrua në pjesën e dytë dhuroi një asistim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë