Loading…

Nesër mbahet seanca plenare e Kuvendit, ky është rendi i ditës

  • 06/07/2022 | 16:19

Nesër mbahet seanca plenare e Kuvendit, ky është rendi i ditës

Kuvendi nesër pritet të mbajë seancën e radhës plenare, pas dështimit të seancës së sotme në mungesë kuorumi, shkruan Gazeta Metro.


Seanca pritet të filloj nga ora 10:00, derisa në rend të ditës do jenë edhe miratimi i procesverbaleve nga seancat plenare të mëparshme.

Më poshtë rendi i ditës:

1.         Deklarimet jashtë rendit të ditës,

2.         Pyetjet parlamentare,

3.         Miratimi i procesverbaleve nga Seancat plenare të mëparshme,

4.         Shqyrtimi i dytë i Projekt-kodit nr. 08/L-032 të Procedurës Penale,

5.         Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr.08/L-132 për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale,

6.         Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr.08/L-131 për Shërbimin Korrektues të Kosovës,

7.         Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr.08/L-129 për Shërbimin Sprovues të Kosovës,

8.         Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-121 për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshm,

9.         Debat parlamentar në lidhje me mos liberalizimi i vizave nga BE-së për Kosovën./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë