Loading…

Nesër moti me borë dhe shumë ftohët në Kosovë: Temperaturat pritet të shkojnë deri në minus 7 gradë

  • 06/04/2021 | 16:46

Nesër moti me borë dhe shumë ftohët në Kosovë: Temperaturat pritet të shkojnë deri në minus 7 gradë

Në mëngjesin e ditës së nesërme pritet të ketë të reshura bore, në vise të ulëta, të cilat do të jenë të përziera me shi, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Prishtina Weather (PW), nesër moti në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, ftohët dhe me erë.

Nga mëngjesi priten të reshura bore edhe në vise të ulëta, nga Dukagjini të përziera edhe me shi. Deri në mbrëmje reshjet pritet të pushojnë.

Temperaturat në vise të ulëta -1C deri 5C, e në vise malore -7C deri -2C.

Era do të fryjë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme 4-10m/s, me hove deri në 14m/s. Indeksi UV: 2. Indeksi i cilësisë në vlera të pranueshme dhe të mira. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë