Loading…

Nesër nis numërimi i votave me kusht, certifikimi në fund të javës

  • 25/06/2017 | 15:25

Nesër nis numërimi i votave me kusht, certifikimi në fund të javës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nesër pritet të filloj numërimin e votave me kusht.

Kështu kanë paralajmëruar zyrtar të KQZ-së për Indeksonline.

Raportohet se janë rreth 30 mijë vota me kusht. Një ditë më parë ka përfunduar numërimi i votave nga diaspora të cilat mbi 50% e tyre kanë shkuar për Vetëvendosjen.

Pas numërimit të votave me kusht, KQZ’së i hapet rruga për shpalljen e rezultateve, dhe nëse pas 24 ore nuk ka ankesa, atëherë KQZ do të mund t’i certifkonte rezultatet më së largu deri në fund të javës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë