Loading…

Nesër nuk shqyrtohet buxheti për vitin 2020

  • 04/11/2019 | 14:50

Nesër nuk shqyrtohet buxheti për vitin 2020

Nesër është paraparë të mbahet mbledhja e qeverisë në detyrë, por jo për draft-ligjin e vitit 2020, por për shqyrtimin e vendimit për kursime ndarje buxhetore të organizatave buxhetore në pajtim me nenin 15 të Ligjit për buxhetin për 2019.

Kështu ka thënë për KosovaPress këshilltari i ministrit në detyrë të Financave, Lulëzim Rafuna.

Ai theksoi se si çdo vit edhe sivjet kërkohet të shqyrtohet ky vendim.

“Nesër në mbledhjen e Qeverisë në detyrë nuk është çështja e buxhetit 2020, por shqyrtimi i vendimit për kursime dhe ndarja buxhetore të organizatave buxhetore në pajtim me nenin 15 ligjit të buxhetit për vitin 2019”, tha Rafuna.

Ndryshe, afati ligjor për procedim të buxhetit 2020 ka qenë data 31 tetor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë