Loading…

Nesër pritet borë në Kosovë

  • 27/12/2016 | 17:58

Nesër pritet borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me vranësira të çrregullta dhe të dendura, kurse nga dita e enjte parashihen të vijnë masat e ftohta të ajrit me origjinë polare të cilat do të ndikojnë në uljen e temperaturave minimale.


Temperaturat minimale gjatë kësaj periudhe parashihen të lëvizin nga -10 deri -3 , kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri +7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe veri-perëndimi me shpejtësi deri 12m/s.

Nga ana tjetër, sipas të dhënave të ‘AccuWeather’, nesër në Prishtinë do të nisin edhe të reshura të lehta bore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë