Loading…

Nesër protestë ndaj sjelljes së turpshme të avokatit të VV’së, Tomë Gashit

  • 18/02/2020 | 20:10

Nesër protestë ndaj sjelljes së turpshme të avokatit të VV’së, Tomë Gashit

Tomë Gashi, avokati i njohur i Lëvizjes Vetëvendosje dhe përkrahësi i madh i kryeministrit Albin Kurti, ka bërë një sjellje të turpshme në sheshin e Prishtinës ndaj një lypsari para pak ditësh, shkruan Gazeta Metro.


E për këtë sjellje të turpshme dhe të ulët, Iniciativa e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (YIHR KS), ka paralajmëruar protestë për ditën e nesërme (e mërkurë).

Protesta do të mbahet nesër, me fillim prej orës 12:00, ku protestuesit do të mblidhen para zyrës së avokatit Gashi, tek rruga ‘Rexhep Luci’, në kryeqytet.

“Nesër me datë 19.02.2020 (e mërkurë) në ora 12:00 ftojmë të gjithë aktivistët dhe qytetarët e Kosovës që të mblidhen para zyrës së Avokatit Tomë Gashi ( Rr.Rexhep Luci, afër Kino ABC) për të protestuar sjelljen abuzive dhe shkeljen e të drejtës themelore për dinjitet”, njofton YIHR në Facebook.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë