Loading…

Nesër seanca e dytë për aktivistët e Vetëvendosjes

  • 29/03/2017 | 16:07

Nesër seanca e dytë për aktivistët e Vetëvendosjes

Avokati Tomë Gashi ka bërë të ditur se nesër do të mbahet seanca e dytë në rastin e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, saktësisht kundër aktivistëve të kësaj lëvizje, Frashër Krasniqi, Ardhte Arifi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha.


Seanca do të mbahet prej orës  13.00h në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur Gashi, përcjell gazetametro.net

Në këtë seance Gjykata do të duhet të vendos lidhur me kërkesën e avokatëve për kundërshtimin e provave dhe hedhjen e aktakuzës së ngritur nga Prokuroria Speciale.

Ai tutje ka përsëritur se sipas tij ngritja e kësaj aktakuzës në dhjetor të vitit 2016 është bërë për qëllime politike, për të mbuluar vrasjen e aktvistit të Lëvizjes Vetëvendosje  Astrit Dehari kundër të cilit nuk është gjetur asnjë dëshmi për involvimin e tij në rastin për të cilin është arrestuar, është paraburgosur për 78 ditë pa u marrur asnjëherë në pyetje nga Prokuroria. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë