Loading…

Nesër seanca plenare e Kuvendit

  • 10/06/2021 | 16:21

Nesër seanca plenare e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës nesër pritet të mbajë seancën e radhës plenare, e cila do filloj nga ora 10:00, shkruan Gazeta Metro.


Sipas njoftimi të kuvendit, rendi i ditës përfshin edhe ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi.

Këto janë të gjitha pikat e rendit të ditës.

1.   Deklarimet jashtë rendit të ditës,

2.   Pyetjet parlamentare,

3.   Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme,

4.   Diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut me Serbinë,

5.   Propozim-vendimet për ndryshimin dhe plotësimin e Vendimit nr. 08-V-006, dt. 02.04.2021 për formimin e komisioneve parlamentare,

1.   Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-003 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 06/L-057 për Përgjegjësitë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve,

2.   Shqyrtimi i Raportit vjetor të Agjencisë për Informim dhe Privatësi për vitin 2020,

3.   Debat parlamentar në lidhje situatën ekonomike si pasojë e pandemisë Covid-19 (të hënën më 14.06.2021)./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë