Loading…

Nesër vendoset për kërkesën e PDK-së për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme

  • 09/04/2020 | 21:26

Nesër vendoset për kërkesën e PDK-së për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme

Kryesia e Kuvendit të premten do të vendos për kërkesën e PDK-së për mbajtje të seancës.


Kjo sallë pritet të mbushet të martën.

Krejt kjo pasi që  Partia Demokratike e Kosovës ka bërë një kërkesë për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme në të cilën do të shqyrtohet pako emergjente, për të përballuar pasojat ekonomike të virusit Korona. .

E për këtë seancë duket se janë mbledhur edhe nënshkrimet e nevojshme.

Zëdhënësi i PDK-së Avni Bytyqi më tej thotë që duhet ndarë një pako emergjente tjetër përveç asaj që e ka ndarë qeveria Kurti.

E sipas burimeve të T7, në Kuvendit të Kosovës, Kryesia për të shqyrtuar këtë kërkesë do të mblidhet të premten, teksa seanca do thirret për ditën e martë.

Por mbajtja e seancave nuk po shihet fort e nevojshme nga analistët politikë ne vend.

Demhasaj tutje thotë që pakoja emergjente që ka ndarë qeveria është e mjaftueshme.

Seanca e fundit e Kuvendit të Kosovës u mbajt me njëzet e pesë mars me rastin e rrëzimit të qeverisë Kurti nga partneri i saj në qeveri, LDK.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë