Loading…

Nesër vendoset se kur do të votohet për ta bërë FSK’në ushtri

  • 07/03/2017 | 15:57

Nesër vendoset se kur do të votohet për ta bërë FSK’në ushtri
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, do të mblidhet nesër për të diskutuar lidhur me procedimin e Projektligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Mbledhja e kryesisë do të fillojë në orën 10:00. Në këtë mbledhje shefat e grupeve parlamentare do të marrin vendim se kur do të procedohet në kuvend ligji për transformimin e Kosovës në ushtri.

Pikat e rendit të ditës do të jenë

  1. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mëparshme,
  1. Procedimi i Projektligjit nr. 05/L-156 për Forcën e Sigurisë së Kosovës,
  1. Shqyrtimi i propozimeve dhe kërkesave
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë