Loading…

Newcastle shokon Arsenali, e mposhtë me rezultat të pastër dhe ia humb thuajse gjitha gjasat për vendin e katërt

  • 16/05/2022 | 23:01

Newcastle shokon Arsenali, e mposhtë me rezultat të pastër dhe ia humb thuajse gjitha gjasat për vendin e katërt

Newcastle United ka arritur të shkaktojë befasi duke mposhtur Arsenalin me rezultat të pastër 2-0.


Topçinjtë e kishin me patjetër fitoren, për të mbajtur pozitën e katërt në kampionat, por një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Pjesa e parë përfundoi ashtu siç filloi me rezultat të barabartë 0-0, përkundër disa rasteve të mira që kishin dy skuadrat.

Goli i parë në ndeshje erdhi 10 minuta pas fillimit të pjesës së dytë, kur Ben White devijoi një top i cili përfundoi në rrjetë për t’i dhënë epërsinë 1-0 vendasve.

Arsenali me të gjitha forcat u hodh në sulm për të barazuar rezultatin, duke rrezikuar portën e vendasve, por pa sukses.

Pesë minuta para fundit të ndeshjes, ishte mesfushori Bruno Guimaraes që realizoi golin për rezultatin përfundimtar 2-0.

Me këtë humbje Arsenalit i zbehen edhe më shumë gjasat për një vend në Ligën e Kampionëve, pasi mbetet në vendin e pestë me 66 pikë, dy më pak se Spurs që ndodhen në vendin e katërt.

Ndeshjen e radhës Arsenali e zhvillon në Emirates Stadium përballë Evertonit, derisa Newcastle United luan në udhëtim te Burnley.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë