Loading…
Nexhmedin Spahiu kërkon përmendore për Ahtisaarin
  • 13/02/2018 | 22:51

Nexhmedin Spahiu kërkon përmendore për Ahtisaarin

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, në debat e sipër për çështjen e flamurit, ka thënë se Qeveria e Kosovës është dashur që të ndajë disa mjete për ndërtimin e një përmendoreje të Marti Ahtisaarit në Kosovë.

“Qeveria është dashur te qe ti ndaje disa para edhe për ndërtimin e një përmendoreje te Ahtisarit”, ka deklaruar Spahiu në Click.

Sipas Spahiut nëse një gjë e tillë do të ndodhte, kjo do t’i emanciponte qytetarët, shkruan Periskopi.

“Me e sha Ahtisarin, do të thotë me e sha shtetin e Kosovës” ka deklaruar ndër të tjera Spahiu.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë