Loading…
Nexhmie Pagarusha thumbon një këngëtare shqiptare: Më erdhi marre për të! |VIDEO
  • 09/07/2018 | 19:20

Nexhmie Pagarusha thumbon një këngëtare shqiptare: Më erdhi marre për të! |VIDEO

Nuk ka lënë kush pa e kënduar të paktën një herë këngën e saj të famshme “Baresha”.


Kjo këngë e njohur e bilbilit të Kosovës, Nexhmie Pagarushës, që meriton epitetin “kënga e shekullit” është punuar e ripërpunuar nga shumë këngëtarë të tjerë shqiptarë, por ka një gjë në këtë mes që Pagarushën e ka lënë tejet të pakënaqur.

“Kur iu ndërrohet melodia këngëve, më vjen të plas”

Pagarusha po ashtu, i referohet një rasti konkret ku është ndjerë e ofenduar nga një këngëtare shqiptare, që e ka risjellë në skenë këngën më të njohur të saj, “Bareshën”.

“Ishte rasti i një këngëtareje po ashtu, që në një ngjarje e këndoi këngën time, e tash këtu asaj s’dua t’ia përmend emrin. Ajo tha: Tash do ta këndoj një këngë të vjetër popullore të quajtur Baresha. Ajo është një këngëtare me akademi dhe mua më erdhi marre për të, që ajo nuk e dinte e kujt është kjo këngë”, ka thënë Pagarusha, në intervistën e saj të fundit dhënë për Prive, javën që lamë pas.

Në këtë intervistë, ajo nuk e bën të qartë se cilës këngëtare shqiptare po i referohej, megjithatë porosia e bilbilit, është e qartë.

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë