Loading…

Neymar dhe PSG kanë vazhduar kontratën e tyre deri në vitin 2027

  • 01/07/2022 | 22:06

Neymar dhe PSG kanë vazhduar kontratën e tyre deri në vitin 2027

Kontrata e Neymar dhe PSG është vazhduar automatikisht.


Siç u raportua më parë, me fillimin e 1 korrikut, marrëveshja e sulmuesit brazilian me skuadrën pariziane u zgjat deri në vitin 2027.

Sipas L’Equipe, i rrethuar nga një futbollist shprehu besimin se Neymar po përgatitet të kalojë një nga sezonet më të mira në karrierën e tij.

Më herët u raportua se klubi francez ka kontaktuar me babanë e futbollistit dhe e ka njoftuar se braziliani do të kërkonte mundësi për t’u transferuar në një ekip tjetër.

Neymar bëri 22 paraqitje në Ligue 1 sezonin e kaluar, duke shënuar 13 gola, duke bërë 6 asistime dhe duke marrë 10 kartonë të verdhë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë