Loading…

Neymar me histori të re në Brazil

  • 10/10/2019 | 16:58

Neymar me histori të re në Brazil

Sulmuesi brazilian i Paris Saint Germain, Neymar është bërë futbollisti me historinë më të re të Brazilit me paraqitjet e tij të cilat kanë arritur numrin 100 në Seleçao, transmeton Gazeta Metro.


Këtë e ka bërë të ditur faqja zyrtare “SportF” përmes një postimi në Twitter, pas barazimit të Neymarit në përfaqësuesen e Brazilit në miqësoren me Senegalin, gol ky me të cilin Neymar ka shënuar rekord të ri.

Neymar JR gjatë këtyre 100 ndeshjeve, ka arritur të shënojë 61 gola si dhe ka dhuruar 41 asiste.

27-vjeçari tashmë është zgjedhur golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Brazilit. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë