Loading…

Neymar rikthehet në stërvitje

  • 27/01/2022 | 09:44

Neymar rikthehet në stërvitje

PSG ka njoftuar se Neymari ka filluar sërisht me stërvitje pas dy muajsh kur e ka lënduar nyjën e këmbës së majtë.


Neymari pësoi lëndim në nyje gjatë fitores së PSG-së 3:1 kundër Saint-Etienne në fund të nëntorit dhe në atë kohë mjekët e klubit thanë se ai do të mungonte rreth tetë javë.

“Neymari ka filluar të vrapojë përsëri sot dhe tani e ka nisur fazën e rfitimit të kondicionit në fushë”, njoftoi PSG-ja.

PSG-ja do të përballet me Real Madridin në ndeshjen e parë të rrethit të 16 më të mirëve në Ligën e Kampionëve më 15 shkurt në Paris.

Neymari shpreson se deri atëherë do të jetë i gatshëm për të luajtur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë