Loading…

Neymarin s’po e duan as stafi i PSG’së, publikohet video

  • 22/08/2019 | 20:13

Neymarin s’po e duan as stafi i PSG’së, publikohet video

Neymar është në qendër të një “sulmi luftarak” mes gjigantëve spanjollë Barcelona dhe Real Madrid.

Braziliani mezi pret që të largohet nga Paris Saint-Germain para afatit të 2 shtatorit, ku mbyllet merkato pasi braziliani u pendua që la Spanjën në vitin 2017.

Ai nuk i ka fshehur saktësisht ato ndjenja të vona, duke shmangur fushatën para-sezonit të PSG për të qëndruar jashtë në Brazil – ai gjithashtu nuk do të paraqitet në Ligue 1 këtë sezon përkundër rikthimit në stërvitje.

Por, problemi më i madh me lëvizjen e tij janë financat. Ekipi i Thomas Tuchel dëshiron të rikthejë paratë e shpenzuara për të kur e transferuan nga Barcelona, plot 220 milionë euro.

Derisa lëvizja ende nuk është e mundur, stafi i PSG-së ia ka bërë të ditur Neymarit ndjenjat e tij.

Një video tregon Neymarin i cili është i përfshirë në një fjalosje me një punëtor të klubit, që sipas gazetës AS, ai e quan brazilianin “grabitës parash”.

27-vjeçari ishte menduar të ishte katalizatori për ngritjen e skuadrës franceze për të qenë skuadra më e mirë në futbollin botëror.

Ndërsa ai ka kontribuar shumë gola dhe asistime gjatë dy viteve të tij, thjesht ka pasur shumë lëndime dhe shfaqje jo të mira në raundet e fundit të Ligës së Kampionëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë