Loading…

Nga aksidenti i mbrëmshëm në Skenderaj ka vdekur një fëmijë

  • 25/11/2016 | 09:23

Nga aksidenti i mbrëmshëm në Skenderaj ka vdekur një fëmijë

Në aksidentin e mbrëshëm ku mbetën të lënduar shtatë persona, disa ora më vonë ka rezultuar me fatalitet.

Njëri nga të aksidentuarit ishte një fëmijë i moshës dy vjeçare i cili ndërroi jetë, në orën 22:00 thuhet në njoftimin për media nga Policia e Kosovës.

“Në orën 22:00 të datës 24 nëntor 2016, nga QKU Prishtinë jemi njoftuar se një nga të aksidentuart fëmija i gjinisë (M), i moshës dy vjeçare ka ndërraur jetë”, thuhet në njoftim.

Askidenti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00, në rrugën rajonale Mitrovicë-Skenderaj ku u lënduan shtatë persona dhe  ndihmën e parë e morrën në QKFM në Skenderaj e pastaj u dërguan në QKU.

Ndërsa policia njofton se ndaj të dyshuarit, shkaktarit të aksidentit B.K 32 vjeçar është caktuar masa e ndalimit policor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë