Loading…

Nga e hëna fillon heqja e asfaltit te ‘Kafet e Rakisë’: Rruga do shtrohet me kalldrëm

  • 30/03/2023 | 23:28

Nga e hëna fillon heqja e asfaltit te ‘Kafet e Rakisë’: Rruga do shtrohet me kalldrëm

Nga e hëna do të fillojë heqja e asfaltit në rrugën “2 korriku”, që në kryeqytet njihet si “Kafet e Rakisë”.


Kështu ka bërë të ditur drejtori i investimeve kapitale, Krenar Xhaferi, i cili për këtë transformim ka diskutuar edhe me pronarët e lokaleve në këtë rrugë, transmeton gazeta online Reporteri.net.

Në vend të asfaltit, kjo rrugë do të shtrohet në kalldrëm, “përmes së cilës kujtojmë Prishtinën e vjetër”, ka deklaruar Xhaferi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë