Loading…

Nga fotot në hotel me Beartin tek lidhja me Andin, Tea reagon për “bombat” e Shqipes

  • 28/01/2021 | 13:19

Nga fotot në hotel me Beartin tek lidhja me Andin, Tea reagon për “bombat” e Shqipes

Tea Trifoni, një prej ish konkurrenteve të “Për’puthen”, e cila u largua nga programi së bashku me Andin për tu njohur më shumë jashtë, ka reaguar për ‘bombat’ e Shqipe Hysenaj.

Në ditën që do të bëhej deklarata se Andi dhe Tea do të largoheshin nga programi, ish konkurrentja e “Për’puthen”, Shqipja nxori një sërë imazhesh që të provonte se Tea ka pasur lidhje me Beartin dhe kanë qëndruar në një hotel në Bogë.

Ditën e djeshme, Tea ka reaguar me disa postime në Instagram dhe ka sqaruar fotot në fjalë duke hedhur poshtë fjalët e Shqipes, që nga njohja me Andin para se të hynin në program deri tek lidhja me Beartin.

Deklarata e plotë e Teas: “Sot dua të adresoj ca drama që kanë ndodhur kohët e fundit në internet, të cilat më përfshijnë mua. Unë zgjedh që të qëndroj e heshtur sepse janë gjëra të pavlera, që njerëz pavlerë i bëjnë për të fituar vëmendje. Sot gjithsesi do ua sqaroj dhe do iu kthej përgjigje. Pse nuk reagoj unë kur Shqipja publikon “bombat” e saj? Për ata që nuk e dinë kush është Shqipja, Shqipja është një vajzë 29-vjeçare, një ish-konkurrente që nuk i ndahet shpirti nga “Për’Puthen”.

Me këtë story të postuar, Shqipja pretendonte që unë dhe Andi njihemi që në vitin 2015-të, kur unë isha 16-vjeçe dhe i bija maces me lugë. Pasi kjo story u bë virale, nishanet e mia edhe veshi im ishte një organ që u bë më i famshëm se vetë Shqipja. Në atë kohë Andi ka qenë në Gjermani, unë në Fier dhe jo: nuk jemi ne të dy në atë foto. Gjithsesi pas shumë aludimesh, Shqipja ndryshoi historinë dhe postoi diçka tjetër.”

Tea flet për audion e Andit: “Pyesni ju, çfarë ka dashur Shqipja të thotë me këtë voice të Andit? Shqipja donte të thoshte me këtë voice që Andi është burri i saj dhe jo i imi, pra që ata të dy bashkë kanë pasur një lidhje ose kanë një lidhje dhe Andi me mua është duke bërë lojë, duke më mashtruar e të tjera. Duke qenë se kjo nuk bëri bujë dhe askush nuk ia vari Shqipes, Shqipja vjen me bombën tjetër.”

Tea publikon fotot me Beartin: “Pra një bluzë, të cilën unë dhe një djalë tjetër e kemi të njëjtë por Shqipja nuk e specifikon. Ju duhet ta gjeni vetë se kush është ai…është Bearti. Imagjinoni ça bëhet nëse unë vesh një papion, me kë e tradhtoj unë Andin këtë herë…ëë Arjan? Por as kjo bombë nuk bëri bujë dhe Giveaway i Shqipes nuk po ecte. Prandaj Shqipja hodhi bombën e radhës.”

Fotoja me Andin: “Pra çfarë provohet me këtë story? Që unë dhe ajo vajza, të dyja kemi një bluzë me vija horizontale dhe e dyta që pasi Shqipja ka qenë me Andin dhe unë e tradhtoj me Beartin, rikthehemi te historia që unë me Andin njihemi që në 2015-tën…pra të gjitha gjërat e mëparshme bien poshtë, apo jo? Por edhe pasi vërtetohet që unë dhe Andi kemi 6 vite të lidhur bashkë dhe jemi një çift ujqërish të vjetër, hipoteza bie prapë poshtë…”

Tea publikon foton me Beartin në dëborë: “Me këtë storyn e fundit Shqipja tregon që unë jam duke shijuar jetën time diku larg Tiranës. Ja dhe për ju që më pyesni se ku jam unë, kjo është pamja nga ballkoni im i shëmtuar… Për ta mbyllur se dhe unë u lodha, pengu i Shqipes: dy hipoteza, Shqipja është një person me tendenca homofobike, për të cilët zakonisht thuhet që janë njerëz që ndrydhin ndjenjat e tyre edhe prandaj shpërthejnë ashtu.

Së fundmi ka publikuar një video, me titullin: “Homofobikët janë homoseksualë!”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë