Loading…

Nga ‘Lëndim i lehtë trupor’ në ‘Sulm’, Prokuroria del me njoftim për burrin që rrahu një grua në market

  • 26/10/2021 | 10:14

Nga ‘Lëndim i lehtë trupor’ në ‘Sulm’, Prokuroria del me njoftim për burrin që rrahu një grua në market

Prokuroria Themelore e Prishtinës ka njoftuar se është kërkuar që të caktohet masa e paraburgimit ndaj F.B. i cili ka rrahur një grua në një market në Prishtinë.


Në njoftimin e Prokurorisë bëhet e ditur se vepra penale e cila rëndon mbi të dyshuarin është “Sulmi”.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se Departamenti i Përgjithshëm, me aktvendim të prokurorit të shtetit ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh personin me inicialet F.B., për shkak të dyshimit se i njëjti ka kryer veprën penale “Sulmi”, nga neni 184 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, bëhet e ditur se prokurori i Shtetit të hënën ka paraqitur kërkesën që ndaj të dyshuarit të caktohet masa e paraburgimit.

“Rasti ka ndodhur më 24.10.2021, në njërin market në Prishtinë, ku personi i lartcekur dyshohet se me grushte ka sulmuar një grua dhe të njëjtës i ka shkaktuar lëndime trupore, me ç’ rast e dëmtuara ka pranuar trajtim mjekësor, andaj prokurori i shtetit, më 25.10.2021, ndaj të dyshuarit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në gjykatën kompetente”, bëhet e ditur në njoftim.

Ndryshe, në raportin 24 orësh të së hënës, Policia e Kosovës ka njoftuar për këtë rast, të cilin e ka cilësuar si “Lëndim i lehtë trupor”.

Në raportin e policisë, është bërë e ditur se rasti ka ndodhur të dielën në orën 14:20.

Sipas këtij raporti, sulmi fizik ka ardhur pas një mosmarrëveshjeje.

Viktima në këtë rast ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

“LËNDIM I LEHTË TRUPOR-Prishtinë, 24.10.2021 – 14:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, ka bërë të ditur policia.​

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë