Loading…

Nga mesnata derivatet do të kushtojnë më shtrenjtë

  • 29/05/2017 | 13:11

Nga mesnata derivatet do të kushtojnë më shtrenjtë

Benzina prej mesnatës së sotme do të shtrenjtohet me 1 denar, ndërsa dizeli dhe vaji ektra i lehtë për amvisëri me 1,5 denarë, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).


Kështu çmimi i ri për një litër EUROSUPER BS-95 do të jetë 64 denarë, ndërsa 66 denarë do të paguhet për një litër EUROSUPER BS-98. Një litër EURODISEL (D-E V) do të kushtojë 50,50 denarë, kurse çmimi i ri i vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) do të blihet 39 denarë për litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 NS rritet për 1,130 denarë për kilogram dhe do kështu do të kushtojë 26,382 denarë për kilogram.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë