Loading…

Nga Ozil te Rakitic: 11’shja e lojtarëve më të mirë që kanë luajtur te Schalke

  • 14/08/2019 | 19:41

Nga Ozil te Rakitic: 11’shja e lojtarëve më të mirë që kanë luajtur te Schalke

Përpjekjet e Schalke 04 për të shëndrruar futbollistët e talentuar në një skuadër që mund të konkurrojnë për titullin e Bundesligës, kanë rezultuar të pasuksesshme, transmeton Gazeta Metro.


Megjithëse nuk kanë fituar titullin e Bundesligë që nga viti 1958, linja e tyre mbresëlënëse e prodhimit të talenteve të ri vazhdon t’i ndihmojë ata të mbeten një nga skuadrat më efikase të Gjermanisë.

Filozofia e Schalkes synon të zhvillojë lojtarët nga akademia e tyre dhe t’i integrojë ata ngadalë në formacionin e ekipit të parë. Por, problemi që Schalke ka është të mbajë në futbollistët e akademisë

‘Squwka’ ka zgjedhur 11’shen më të mirë të futbollistëve që dikur kanë veshur fanellën e skuadrës gjermane.

Lista e kësaj 11-she: Manuel Neuer; Rafinha, Joel Matip, Benedikt Howedes, Sead Kolasinac; Leon Goretzka, Ivan Rakitic, Mesut Ozil; Julian Draxler, Lorey Sane, Klaas-Jan Huntelaar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë