Loading…

Nga sot nis stina e vjeshtës

  • 23/09/2022 | 09:02

Nga sot nis stina e vjeshtës

23 shtatori shënon përfundimin e stinës së verës dhe stinës së vjeshtës.


Vjeshta saktësisht ka hyrë në orën 02:04 min.

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në stinën e vjeshtës astronomike dita me natën do të jenë të barabarta.

Pra, do të ndodh ekuinoksi vjeshtor dhe pastaj ditët vazhdojnë të shkurtohen për një minut dhe netët të zgjaten për një minutë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë