Loading…

Nga viti i ardhshëm, FSK do të ketë buxhet mbi 100 milionë euro

  • 10/05/2021 | 13:02

Nga viti i ardhshëm, FSK do të ketë buxhet mbi 100 milionë euro

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se nga viti i ardhshëm, buxheti vjetor i Ministrisë së Mbrojtjes, për herë tv parë do të jetë mbi 100 milionë euro.


Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në Facebook nga ky subjekt politik.

VV ka shtuar se Qeveria Kurti ka për prioritet që të ketë një forcë të gatshme për mbrojtjen e vendit dhe për të kontribuuar në paqen e sigurinë globale.

Postimi i plotë:

Korniza Afatmesme e Shpenzimeve 2022-2024 e miratuar në mbledhjen e 10-të të Qeverisë parasheh që, duke filluar nga viti i ardhshëm, buxheti vjetor i Ministrisë së Mbrotjes për herë të parë të jetë mbi 100 milionë euro. Qeveria Kurti ka për prioritet që të kemi një forcë të gatshme për mbrojtjen e vendit dhe për të kontribuuar në paqen dhe sigurinë globale. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë