Loading…

Ngatërroi frenat me gazin: Lamborghini përfundon në liqen

  • 22/10/2021 | 21:09

Ngatërroi frenat me gazin: Lamborghini përfundon në liqen

Një Lamborghini i cili kushtonte 160 mijë paund, përfundoi në liqen pasi pronari ngatërroi frenat me gazin. Drejtuesi 31-vjeçar po kalonte me makinë nëpër qytetin austriak të Mondsee kur ndodhi ngjarja.


Shoferi arriti të dilte shëndoshë e mirë nga makina dhe të notonte në breg ndërsa automjeti u fundos 15 metra në ujë. Pas aksidentit, ekipet zjarrfikëse dhe një vinç u dërguan në vendngjarje për të nxjerrë makinën.

Përpjekja e shpëtimit për të nxjerrë makinën nga liqeni zgjati gjithsej tre orë, sipas zyrtarëve.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë